رسیدگی سریعتر به پرونده ها در هیئتهای حل اختلاف مالیاتی آذربایجان غربی
آبشارآنلاین - مدت رسیدگی به پرونده ها در هیئت های حل اختلاف مالیاتی آذربایجان غربی کمتر از متوسط کشوری است .
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی با اعلام این مطلب گفت : مراحلی که پرونده ها در هیئتهای حل اختلاف مالیاتی استان سپری می کنند 330 روز است که یک ماه کمتر از متوسط کشوری است.
به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی، یعقوب مزرعه لی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات هیئتهای حل اختلاف مالیاتی که با حضور نمایندگان اتاق بازرگانی ارومیه در این هیئتها در محل اتاق بازرگانی ، صنعت و کشاورزی ارومیه برگزار شد ، طولانی بودن مدت رسیدگی به پرونده ها در هیئتهای حل اختلاف مالیاتی را یکی از مشکلات سیستم مالیاتی عنوان کرد و افزود : نهایت سعی ما این است که پرونده های مالیاتی به این هیئتها نروند ولی در صورت رفتن ، نهایت تلاش را برای کاهش مدت زمان رسیدگی به کار می گیریم . 
وی افزود : میانگین کشوری رسیدگی به پرونده ها در هیئتهای حل اختلاف مالیاتی 360 روز است در حالی که این رقم در آذربایجان غربی 330 روز و یک ماه کمتر از متوسط کشوری است . 
   
 

مدیرکل دستگاه مالیاتی استان همچنین با اشاره به فلسفه ایجاد هیئتهای حل اختلاف مالیاتی هدف این هیئتها را رفع اختلافات مالیاتی در جهت تامین حقوق توامان مؤدی و دولت عنوان کرد و افزود : ملاک داوری در هیئت های حل اختلاف مالیاتی قانون هست و اعضای این هیئت ها در واقع نماینده قانون هستند نه نماینده سازمان ، نهاد یا تشکل خاصی  .
مزرعه لی  دلیل تاخیر در قرار های کارشناسی  در هیئتها را زیاد بودن حجم کار و کمبود نیروی انسانی در این هیئت ها عنوان کرد و افزود : پیگیر رفع اموری چون کمبود نیروی انسانی و تخصصی کردن کار نمایندگان سازمان مالیاتی بر اساس نوع پرونده در هیئت های حل اختلاف استان هستیم . 
وی همچنین بر اعمال دقت و توجه بیشتر بر روند صدور کارت های بازرگانی توسط مراجع ذیصلاح به افراد صلاحیت دار جهت جلوگیری از فرار مالیاتی و سوء استفاده افراد سودجو از این کارت ها تاکید کرد . 
مزرعه لی مدیرکل دستگاه مالیاتی آذربایجان غربی همچنین به سوالات و ابهامات و پیشنهادات نمایندگان اتاق بازرگانی ارومیه در هیئت های حل اختلاف مالیاتی پاسخ گفت .
تاخیر در صدور رای برای پرونده ها ی اختلافات مالیاتی ، طولانی بودن زمان قرار ها ، عدم توازن در توزیع پرونده ها در هیئت از نظر اهمیت ، استفاده از مجریان قرار مجرب و خبره در هیئتها ، کمبود فضای فیزیکی هیئتها ، برگزاری جلسات هم زمان ، امکان برخورداری همه پرونده ها حاوی اختلاف مالیاتی از فرصت قرار های کارشناسی و ... از جمله مسائل ، درخواست ها و پیشنهاداتی بودند که در این جلسه طرح شد . طبقه بندی: اقتصادی،  حقوقی، 
برچسب ها: یعقوب مزرعه لی، هیئتهای حل اختلاف مالیاتی، مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی،  

تاریخ : چهارشنبه 7 مهر 1395 | 10:10 ق.ظ | نویسنده : علی علی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.