تمدید مهلت ارسال آثار به دومین دوره همایش سراسری تبیین حقوق شهروندی
دبیر علمی دومین دوره همایش ملی تبیین حقوق شهروندی از تمدید فرصت ارسال آثار به این همایش سراسری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی واحد، امین رستم زاده اظهار کرد:مهلت ارسال آثار به دومین دوره همایش ملی تبیین حقوق شهروندی تا 30 مهر 95 تمدید شد.
وی افزود:این همایش به همت جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی، و مرکز امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی با مشارکت مراکز دانشگاهی، علمی و نهاد ها و دستگاههای اجرایی از جمله دانشگاه ارومیه، دانشگاه علم و فرهنگ، دانشگاه علمی کاربردی، استانداری آذربایجان غربی و دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی و دانشگاه آزاد ارومیه برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه این همایش با محور ویژه حقوق شهروندی و مدیریت کسب و کار برگزار می شود اظهار کرد:محورهای این دوره از همایش در 6موضوع تخصصی شامل حقوق شهروندی و دانشگاه، حقوق شهروندی و علوم انسانی واجتماعی، حقوق شهروندی ، حقوق و قانون، حقوق شهروندی، مدیریت، مدیریت اقتصاد و کسب و کار، حقوق شهروندی، دین، قرآن و آموزه های اسلامی ومعارف، محور ویژه شعار سال و محور آزاد مرتبط با حقوق شهروندی برگزار می شود.
دبیر علمی دومین دوره همایش ملی تبیین حقوق شهروندی اظهار کرد:کمیته علمی وداوری همایش از اساتید مجرب و علمی دانشگاه های تهران، علامه، شهید بهشتی، علم وفرهنگ، دانشگاههای سراسری و آزاد و پیام نور استان تشکیل شده است.
رستم زاده اظهار کرد:این همایش در 2 بخش ویژه دانشجویان و اساتید و پژوهشگران پذیرای مقالات در محورهای همایش خواهد بود.
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی گفت: پژوهشگران، اساتید ودانشجویان تا 30 مهر سالجاری  فرصت دارند تا اصل مقالات خود را در قالب محورهای همایش به دبیرخانه همایش در قالب فرمت اعلامی که در آدرس اینترنتی www.law.7cc.ir  موجود می باشد به ایمیل jahad@urmia.ac.ir ارسال کنند.
وی با اشاره به کیفیت علمی اولین دوره همایش خاطرنشان کرد:اولین دوره همایش که با حضور پروفسور هاشمی و عرفانی از اساتید برجسته حقوق کشور و پدر علم حقوق عمومی کشور و صاحبنظران بین المللی این عرصه بودند از مجموع 305 مقاله رسیده به دبیرخانه همایش ، در مجموع 194 عنوان مقاله حایز شرایط اعلامی از سوی دبیرخانه همایش جهت ارسال به مرحله نهایی داوری انتخاب شد .
رستم زاده ادامه داد: :57 داور از رشته های و تخصصی های مختلف از رشته حقوق، فقه و حقوق، مدیریت از دانشگاه های تهران، علامه، پیام نور، علم و فرهنگ، دانشگاه مفید، دانشگاه قم، تربیت مدرس، دانشگاه ارومیه و آزاد و... با اولین دوره همایش همکاری داشته اند.
وی در خاتمه خاطرنشان کرد: برنامه ریزی می شود تا مقالات منتخب برتر واجد شرایط پس از داوری مجدد در صورت درخواست نویسندگان در مجلات معتبر با ایندکس های معتبر بین المللی چاپ شود.
وی با اشاره به اهمیت حقوق شهروندی و نقش آن در توسعه جوامع گفت: این مهم از آموزه های اصیل قرآنی و دینی و ارزشی کشورمان است و باید با واکاوی مطالعاتی و نگرش تخصصی این مهم در راستای تعالی جامعه بصورت علمی اساس گذاری، فرهنگ سازی و عملیاتی شود.
دبیر علمی این همایش گفت:در کشورهای توسعه یافته مفهوم حقوق شهروندی به شکلی خلاقانه در سیستم آموزشی و نظام یادگیری در همان ابتدای پلان و سرفصل های آموزشی نیروی انسانی آن کشور قبل از آموزش حروف الفبا به دانش اموز یاد داده می شود و به نوعی تحقق نهادینه شدن فرهنگ حقوق شهروندی و آشنایی با مفاهیم آن بستر تعالی و توسعه را از طریق مهیا شدن ادبیات ذهنی دانش آموزان با این مفاهیم رقم میزند.طبقه بندی: اجتماعی،  حقوقی، 
برچسب ها: حقوق شهروندی، امین رستمزاده، معاون جهاد دانشگاهی ارومیه،  

تاریخ : شنبه 3 مهر 1395 | 01:02 ق.ظ | نویسنده : علی علی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.