آبشارآنلاین:
نوای موسیقی عاشیقی با حضور هنرمندان کانون عاشیقهای حوزه هنری آذ ربایجان غربی در چی چست طنین انداز شد.
این گزارش حاکی است ، همزمان با چهارمین روز از چهارمین جشنواره انگور ارومیه در 28 شهریور ماه سال جاری ،طنین زیبای موسیقی عاشیقی مکتب ارومیه با حضور هنرمندان کانون عاشیقهای حوزه هنری آذربایجان غربی فضای دهکده ساحلی چی چست اورمیه را به آوای زیبای این موسیقی فاخر مزین کرد.
در این جشنواره موسیقی که با حضور 25 نفر از هنرمندان عاشیق عضو کانون عاشیقهای حوزه هنری استان از شهرستانهای ارومیه ، خوی ، سلماس ، نقده و میاندوآب برگزار گردید ، شش نفر از هنرمندان عاشیق بعد از شش ساعت رقابت در حضور مردم و شهردار ارومیه به عنوان نفرات برگزیده این جشنواره معرفی شدند.
عاشیق نباتعلی علیزاده از ارومیه ، عاشیق رضا پوینده از شهرستان نقده ، عاشیق علی قلیزاده از شهرستان میاندوآب و عاشیق علی افسر لک از شهرستان خوی با رای هیئت داوران به ترتیب رتبه های اول تا چهارم این جشنواره را کسب کردند و عاشیقها حسن علی وردی زاده از ارومیه و بخشعلی ضیایی از میاندوآب به صورت مشترک حائز رتبه پنجم این رویداد هنری شدند.
در بخشی دیگری از این جشنواره از سه نفر هنرمند عاشیق پیشکسوت استان به نامهای استاد عاشیق اسمعلی لطفی ، عاشیق استاد یوسف اوهانس و عاشیق استاد محمد حسین دهقان به خاطر بیش از نیم قرن فعالیت هنری این هنرمندان در عرصه موسیقی عاشیقی مکتب ارومیه با حضور شهردار این شهر تجلیل شد.
جشنواره موسیقی عاشیقی در چهارمین جشنواره انگور ارومیه دومین رویداد فرهنگی و هنری در عرصه موسیقی عاشیقی مکتب ارومیه طی شهریور ماه سال جاری بود که توسط کانون عاشیقهای حوزه هنری آذربایجان غربی با مشارکت شهرداری ارومیه در این شهر برگزار گردید.


تاریخ : چهارشنبه 31 شهریور 1395 | 02:42 ق.ظ | نویسنده : علی علی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.