موسیقی عاشیقی مکتب ارومیه میراث ملی کشور 

آبشارانلاین - مسئول موسیقی حوزه هنری آذربایجان غربی گفت:دومین جشنواره استانی موسیقی عاشیقی مکتب ارومیه آزمایشی بزرگ برای سنجش تواناییهای هنری هنرمندان این عرصه بود .
 مسئول موسیقی حوزه هنری آذربایجان غربی در مراسم اختتامیه دومین جشنواره استانی موسیقی عاشیقی« مکتب ارومیه» طی سخنانی با اشاره به اهمیت حفظ موسیقی عاشیقی مکتب ارومیه  به عنوان میراث ملی کشور ، اجرای دومین جشنواره استانی موسیقی عاشیقی در آذربایجان غربی را محک و  آزمایشی بزرگ برای مشخص شدن توانایی های هنری عاشیقهای استان و ظرفیتهای موسیقی عاشیقی عنوان کرد .
داریوش علیزاده در جمع مسئولان ، هنرمندان و علاقه مندان این موسیقی بین المللی اظهار داشت : موسیقی عاشیقی بخش مهمی از هویت فرهنگی و شناسنامه مردم در دیار آذربایجان است و باید در حفظ و صیانت از آن کوشش فراوان کرد و از فراموش شدن آن و ازسپردن این گوهر گرانبهای فرهنگی و هنری بدست تاریخ اجتناب کرد .
علیزاده افزود : امروز موسیقی عاشیقی در ایران با مشکلاتی مواجه است که تدبیر و اجرای برنامه های هنری ، و کشف و پرورش استعدادها در این زمینه توسط دستگاه های فرهنگی در کشور ، آگاهی و اهمیت دادن به موسیقی عاشیقی توسط توده مردم و از همه مهمتر خود هنرمندان عاشیق نقش عمده ای را در روند توسعه این میراث تاریخی فرهنگی دارند که باید به آنها توجه شود .
مسئول موسیقی حوزه هنری آذربایجان غربی با برشمردن بخشی از فعالیت های موسیقیایی حوزه هنری اذربایجان غربی از جمله تولید مجموعه های موسیقی عاشیقی مکتب ارومیه برای نخستین بار در کشور ، ساماندهی هنرمندان عاشیق و افتتاح کانون عاشیقهای آذربایجان غربی ، اجرای هفتگی کنسرت موسیقی عاشیقی در حوزه هنری استان برای اولین بار در تاریخ این نوع از موسیقی و معرفی هنرمندان و استعدادهای جوان در این رشته بر حمایت حوزه هنری از موسیقی های اصیل و فاخر که در خدمت اسلام و دین و اخلاق و خانواده هستند تاکید کرد . 
دومین جشنواره موسیقی عاشیقی مکتب ارومیه طی روزهای هشتم ، پانزدهم و 21 شهرویر ماه سال جاری در ارومیه برگزار شد.طبقه بندی: خبر ، گزارش و گفت و گو،  فرهنگی و هنری، 
برچسب ها: موسیقی عاشیقی، جشنواره موسیقی عاشیقی ارومیه، داریوش علیزاده ف حوزه هنری اذربایجان غربی،  

تاریخ : سه شنبه 23 شهریور 1395 | 11:57 ب.ظ | نویسنده : علی علی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.