معرفی برترینهای دومین جشنواره استانی موسیقی عاشیقی مکتب ارومیه 

آبشارآنلاین - نفرات برتر « دومین جشنواره استانی موسیقی عاشیقی مکتب ارومیه » معرفی شدند 
این گزارش حاکی است ؛با پایان سومین مرحله « دومین جشنواره موسیقی عاشیقی مکتب ارومیه » نفرات برتر این دوره از جشنواره طی مراسمی ویژه 21 شهریور ماه سال جاری در اورمیه معرفی شدند وعاشیقها رضا پوینده از شهرستان نقده ، نباتعلی علیزاده از ارومیه و علی قلیزاده از میاندوآب به ترتیب رتبه های اول تا سوم این دوره از جشنواره  را بدست آوردند . 
در این مراسم که با حضور هنرمندان عاشیق و جمع زیادی از علاقه مندان به موسیقی عاشیقی و تعدادی از مسئولان استانی از جمله معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان غربی ، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی و مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان برگزار شد عاشیقها رضا پوینده از شهرستان نقده ، نباتعلی علیزاده از ارومیه و علی قلیزاده از میاندوآب به ترتیب رتبه های اول تا سوم دومین جشنواره استانی موسیقی عاشیقی مکتب اورمیه را کسب کردند. 
تجلیل از عاشیق های پیشکسوت استان به نامهای عاشیق یوسف اوحانس ، عاشیق محمد حسین دهقان و عاشیق اسمعلی لطفی با اهدا نیم سکه بهار آزادی به هریک از این هنرمندان و لوح تقدیر از طرف استانداری آذربایجان غربی از بخشهای مهم این مراسم اختتامیه بود .
سخنرانی معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان غربی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ، اجرای زنده موسیقی عاشیقی توسط عاشیقها محمد حسین دهقان ، ذکریا ملکی ، و علی قلیزاده پخش کلیپهایی از مراحل اجرایی این جشنواره و یادی از بزرگان موسیقی عاشیقی مکتب ارومیه از جمله عاشیقها فرهاد  سلیمی ، عزیز مراد خان و درویش واهاب زاده از دیگر قسمتهای این مراسم بود .
در پایان این مراسم از داوران این دوره از جشنواره (عاشیقها علی کریمی قره آقاجی ، ذکریا ملکی ، هدایت مهری ، غلامرضا اژدری ) و دبیر اجرایی این جشنواره ( داریوش علیزاده ) با اهدا لوح سپاس از طرف حوزه هنری انقلاب اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تجلیل شد .
دومین جشنواره استانی موسیقی عاشیقی مکتب اورمیه طی سه مرحله با حضور 40 نفر هنرمند عاشیق از آذربایجان غری در روزهای 8 ، 15 و 22 شهریور ماه سالجاری با مشارکت حوزه هنری استان ، انجمن موسیقی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ، استانداری آذربایجان غربی و کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان استان برگزار شد .
طبقه بندی: فرهنگی و هنری،  خبر ، گزارش و گفت و گو، 
برچسب ها: جشنواره موسیقی عاشیقی، ارومیه، حوزه هنری آذربایجان غربی،  

تاریخ : سه شنبه 23 شهریور 1395 | 11:52 ب.ظ | نویسنده : علی علی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.