آغاز سرشماری طرح تحول سلامت از 20 شهریور ماه درخوی
آبشارآنلاین - رییس شبکه بهداشت خوی  گفت:سرشماری طرح تحول سلامت از20شهریورماه  درخوی آغاز می شود.
به گزارش خبرنگار روزنامه آبشار در خوی؛ رییس شبکه بهداشت خوی درنشست خبری با خبرنگاران در شهرستان خوی با اعلام این خبر در ادامه  افزود: آماراطلاعات جمعیتی نیاز اساسی و بنیادی درسیستم طرح تحول سلامت است.
او گفت:برای ایجاد عدالت جهت دریافت خدمات سلامت دربین شهروندان وبرای تسهیل ایجاد پرونده الکترونیکی وجهت دسترسی به این امرنیازمند آمار دقیق از شهروندان داریم .
منصور محمود زاده بابیان اینکه  در مجموع 20 پایگاه سلامت و 8 مرکز جامع سلامت در سطح شهرستان خوی خدمات اولیه را به صورت جامع به مرکز ارائه می دهند.
رییس مرکز بهداشت درمان خوی  با اشاره به اینکه110 بلوک بندی برای سرشماری در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: هربلوک بامدریرت مراقبت سلامت از20شهریورماه تا20آبان سالجاری  سرشماری را انجام می دهند.
وی اظهارداشت: دراین طرح حدودا 200هزارنفر جمعیت با تعداد 64 هزارخانوار سرشمار ی می شوند.
رییس شبکه بهداشت خوی در بخش دیگری از سخنان خود بابیان اینکه کل سیستم بهداشت درمان کشوری وار د این سامانه می شودگفت:دراین راستا هراطلاعاتی که توسط هرکاربردردورترین نقاط کشور درهرلحظه که ثبت شود به صورت آنلاین وارد سیستم سیب دروزارت بهداشت  می شود.
محمود زاده اظهارداشت: با سرشماری تمام اطلاعات مربوط به تک به تک افراد ، نوع خدمات بهداشتی درمانی موردنیازآنها در این سامانه وارد و ثبت می‌شود و از شیوه کاغذی به الکترونیکی تبدیل می شود که دراین صورت  دسترسی به اطلاعات بیماران با آسانی و دقت بیشتری انجام خواهد شد.
وی تصریح کرد:بعد اتمام این طرح مردم دیگربرای بیان مشکلات بهداشت ودرمان خود به  پایگاه ها مراجعه نخواهند کرد بلکه پرسنل مراکز بهداشت خودشان مراجعه  کرده واز نزدیک بهداشت وسلامت مردم را بررسی می کنند.
محمودزاده درپایان سخنان خود اظهارداشت: از اصحاب رسانه انتظار می رود که برای ایجاد زمینه وآماده سازی افکارعمومی شهروندان جهت بهتراجراکردن این طرح اطلاع رسانی کنند.طبقه بندی: خبر ، گزارش و گفت و گو،  سلامت، 
برچسب ها: رییس بهداشت خوی، سرشماری طرح تحول سلامت، منصور محمودزاده،  

تاریخ : پنجشنبه 18 شهریور 1395 | 11:26 ب.ظ | نویسنده : علی علی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.