آبشارآنلاین

با سلام ... ورود شمارا به سایت آبشارآنلاین خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب سایت استفاده کنید.

آبشارآنلاین:
معاون مالیاتهای مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور گفت: دفتر درآمد و هزینه عملکرد سال 95 برای صاحبان مشاغل موضوعیت ندارد .
این گزارش به نقل از روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی حاکی است؛ محمد تقی پاکدامن گفت : با توجه به مقررات آیین نامه اجرایی ماده 95 قانون مالیاتهای مستقیم اصلاحی مصوب 31 تیرماه 94 ، برای عملکرد سال 1395 دفتر درآمد و هزینه (دفاتر مشاغل) برای صاحبان مشاغل موضوعیتی نداشته و ضرورتی به ثبت دفتر مذکور در ادارات امور مالیاتی نیست.
 بنا به گزارش رسانه مالیاتی ایران ازاظهارات محمد قاسم پناهی قائم مقام سازمان امور مالیاتی کشور در زمینه آئین نامه اجرایی چگونگی نگهداری و تحریر دفاتر ، اسناد و مدارک قانونی در قانون مالیات های مستقیم اصلاحی که هفته گذشته منتشر شد ، تکالیف صاحبان مشاغل در این زمینه  برای عملکرد سال 95 شان  بر اساس شاخص هایی از قبیل نوع و حجم فعالیت ها صورت خواهد گرفت .
طبق تقسیم بندی مشاغل بر اساس حجم فعالیت در قانون مالیات های مستقیم اصلاحی ، صاحبان مشاغلی که مجموع حجم فروش کالا و خدمات آنها کمتر از 30 میلیارد ریال در سال قبل بوده باشد  ضرورتی به نگهداری دفاتر درآمد و هزینه نخواهند داشت بلکه مکلف به نگهداری اسناد و مدارک خواهند بود .
برای مؤدیانی که صرفا کار خدماتی انجام می دهند نیز به شرط اینکه مبلغ ارائه خدمات آنها در سال قبل کمتر از 15 میلیارد ریال بوده باشد ضرورتی ندارد دفتر درآمد و هزینه نگهداری کنند .  
تکلیف صاحبان مشاغلی هم که مجموع مبلغ فروش کالا و خدمات آنها در سال قبل 30 میلیارد ریال وبیشتر همچنین در مورد مؤدیانی که صرفا به ارائه خدمات می پردازند15 میلیارد ریال و بیشتر باشد، الزام نگهداری دفاتر روز نامه و کل و اسناد و مدارک برای عملکرد سال 1395 می باشد . 
لازم به ذکر است که مقررات آئین نامه اجرایی موضوع ماده 95 اصلاحی قانون جدید مالیات های مستقیم در زمینه نگهداری و تحریر دفاتر ، اسناد و مدارک برای عملکرد سال 1395 لازم الاجراست . 

طبقه بندی: خبر ، گزارش و گفت و گو، اقتصادی،
برچسب ها:امور مالیاتی،

[ پنجشنبه 20 اسفند 1394 ] [ 06:07 ب.ظ ] [ علی علی زاده ]

[ نظرات() ]


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic