اعتراف عامل انفجار در ارومیه به 2 قتل دیگر

آبشارآنلاین:
رییس کل دادگستری آذربایجان غربی از اعتراف عامل انفجار اخیر در ارومیه به 2 قتل دیگر در گذشته خبر داد.
این گزارش حاکی است، «توکل حیدری» در خصوص آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده انفجار اخیر که در روز پنجشنبه گذشته در  ارومیه  رخ داد، گفت: بیست و دوم مرداد ماه امسال انفجاری به دلیل پرتاب نارنجک به یک کتابفروشی در ارومیه حادث شد که یک کشته و چهار زخمی به همراه داشت.
رییس کل دادگستری آذربایجان غربی در ادامه از کشفیات جدید در پرونده انفجار عمدی در ارومیه خبر داد و افزود: متهم به 2 فقره قتل دیگر نیز اعتراف کرده و شائبه و احتمال اختلالات روانی وی نیز در این پرونده مطرح است.
وی ادامه داد: عامل این انفجار صاحب مغازه همجوار حادثه است که به دلیل اختلافات ملکی پرونده‌ای در دادگستری دارد و این پرونده به کارشناسی ارسال شده است.
حیدری افزود: در این حادثه صاحب مغازه که پدرخانواده نیز بود کشته شده و چهار پسر وی نیز مجروح شدند.
او گفت: مجروحین که به فرد مورد نظر مظنون بودند، آدرس وی را دادند و مظنون نیز در مراحل اولیه به جرم خود اقرار کرد و از قصد قبلی خود برای این کار پرده برداشت.
این مقام مسئول اضافه کرد: بنابر اقرارمتهم، وی پیش از این نیز با قصد قبلی اقدام به این کار کرده بود که به دلیل حضور یک فرد غریبه از انجام کار پشیمان شده اما در روز حادثه که افراد مورد نظر در مغازه بودند ، وی با پرتاب مواد منفجره اقدام به منفجر کردن مغازه مذکور کرده است.
رییس کل دادگستری آذربایجان غربی خاطر نشان شد: در این ارتباط با تشکیل پرونده، تحقیقات اولیه انجام گرفته است و متهم اقرار به قصد قتل هر پنج نفر را داشته و انگیزه این اقدام را اختلافات ملکی عنوان کرده است.
وی با اشاره به اصرار متهم برای علنی برگزار شدن دادگاه گفت: متهم درخواست برگزاری دادگاه علنی را نموده و  مدعی است که حرفهای زیادی برای گفتن در اینخصوص در دادگاه دارد.
حیدری گفت: متهم به وقوع دو فقره قتل دیگر نیز اعتراف کرده و شائبه و احتمال ضعیف اختلالات روانی وی نیز در این پرونده مطرح است.
حیدری با بیان اینکه سوابق کیفری این فرد درحال استعلام است، تصریح کرد: با توجه به سن بالایاین فرد
که متولد ۱۳۱۷ است احتمال اختلالات روانی و معرفی وی به پزشکی قانونی وجود دارد.طبقه بندی: اجتماعی،  خبر ، گزارش و گفت و گو،  حقوقی، 

تاریخ : شنبه 24 مرداد 1394 | 11:48 ب.ظ | نویسنده : علی علی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.