قهرمان آذربایجانی پاراالمپیک ورزشکار برتر جهان شد

نتیجه تصویری برای سیامند رحمان
آبشارآنلاین:
سیامند رحمان قهرمان سنگین وزن پاراالمپیک جهان با کسب قریب به 81 درصد آرا در نظرسنجی وب سایت کمیته بین المللی پارالمپیک، عنوان برترین ورزشکار ماه جولای سال 2015 را از آن خود کرد.
این گزارش حاکی است، سیامند رحمان به دلیل کسب نتایج درخشان و خیره کننده در رقابتهای قهرمانی وزنه برداری «آسیا - اقیانوسیه» در قزاقستان و همچنین هشت بار جابه جایی رکورد دسته فوق سنگین جهان در طول 15 ماه به عنوان ورزشکار منتخب این عنوان، معرفی شده بود.

بنابر این گزارش در نظر سنجی وب سایت IPC ، سیامند رحمان در رشته وزنه برداری 81 درصد و ورزشکارانی از کشورهای برزیل ، بریتانیا  و روآندا به ترتیب در رشته های ورزشی «شنا»، «دو و میدانی و تنیس با ویلچر» و «والیبال نشسته» به همین ترتیب هشت درصد ، دو درصد و پنج درصد آرا را به خود اختصاص دادند. 
گفتنی است؛ سیامند رحمان متولد سال 1367 شهر اشنویه واقع در جنوب استان آذربایجان غربی و وزنه بردار سنگین وزن ایران است که در سال 1387 برای نخستین بار به اردوی وزنه برداری معلولان ایران دعوت شد.
وی در سال 2012 در مسابقات پارالمپیک لندن 2012 با بالا بردن وزنه 280 کیلوگرمی توانست رکورد وزنه برداری پارالمپیک در وزن 100+ را به میزان 15 کیلوگرم افزایش داده و  نام خود را به عنوان رکورددار پارالمپیک ثبت کند.
سیامند رحمان هشتم مرداد ماه سال جاری در رقابتهای قهرمانی «آسیا-اقیانوسیه» و در دسته 107+ کیلوگرم در حرکت اول خود بر وزنه 270 و سپس بر وزنه های 293 و 295 کیلوگرمی غلبه کند و موفق به دو بار رکورد شکنی شود.
این گزارش در خاتمه می افزاید: سیامند رحمان قهرمان پاراالمپیکی آذربایجان غربی با ثبت رکورد 295 کیلوگرم ضمن شکستن رکورد جهان، عنوان قوی ترین مرد دارای معلولیت جهان را دوباره از آن خود کند.طبقه بندی: خبر ، گزارش و گفت و گو،  ورزشی، 
برچسب ها: سیامند رحمان، ورزشکار برتر جهان، قهرمان آذربایجانی پاراالمپیک،  

تاریخ : شنبه 24 مرداد 1394 | 05:22 ب.ظ | نویسنده : علی علی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.