امام جمعه ارومیه: واقعیت‌های حماسه ۹دی بصورت صحیح به نسل‌های بعد منتقل شودواقعیت‌های حماسه ۹ دی ماه سال ۸۸ را باید به صورت صحیح به نسل های بعد منتقل کنیم تا آنان متوجه فرصت‌طلبی برخی افراد سودجو شوند. به گزارش آبشارآنلاین به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) شعبه آذربایجان‌ غربی ، حجت الاسلام سید‌مهدی قریشی ، نماینده ولی‌ فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه روز جمعه(5 دی ماه) در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان اظهار کرد: افراد باید فتنه سال 88 و حماسه آفرینی مردم در 9 دی ماه را به نسل‌های بعدی منتقل کنند تا آنان نیز بدانند که آتش این فتنه‌ها به‌وسیله فرزانگی رهبر کبیر انقلاب و سخنان به جای وی فرونشانده شد.


وی ادامه داد: فتنه‌‌های این افراد خود فروخته موجب شد تا کشور 200 روز دچار آشوب شود ولی راهپیمایی و اعتراض یک روزه ملت شریف ایران تمامی این آشوب‌ها را از بین برد و امنیت را به کشور اسلامی بازگرداند.

وی با بیان اینکه عده‌ای افراد ناآگاه سعی در دفاع از سران فتنه را دارند، گفت: حبس خانگی کمترین مجازاتی است که برای این افراد می‌توان در‌نظر گرفت زیرا این افراد احترامی به مقدسات مردم مسلمان ایران و پرچم امام‌ حسین(ع (قائل نشدند و با بی‌شرمی این پرچم قدس را به آتش کشیدند.

حجت‌الاسلام قریشی اظهار کرد: عده‌ای از افراد در زمان فعلی نیز توان برائت‌جویی از این فتنه‌گران را ندارند در حالی‌که در دین اسلامی به مسئله تولی و تبری تأکیدات بسیاری شده است و لزوم توجه با آن در بسیاری از روایات آمده است.

نماینده ولی‌ فقیه در آذربایجان‌ غربی و امام‌ جمعه ارومیه در پایان با اشاره به رزمایش بزرگ «محمد رسول الله»، افزود: این رزمایش در جنوب شرقی کشور به مساحت 25 هزار کیلومتر و به مدت یک هفته در حال برگزاری است که برگزاری این همایش بزرگ نشان‌دهنده هوشیاری ارتش نیروهی زمینی ایران است.
طبقه بندی: قرآنی،  دینی و مذهبی،  سیاسی، 
برچسب ها: حجت الاسلام قریشی، امام جمعه ارومیه، آذربایجان غربی، حماسه ۹ دی، آبشارآنلاین، خبرگزاری ایکنا، نماز جمعه،  

تاریخ : یکشنبه 7 دی 1393 | 07:24 ب.ظ | نویسنده : علی علی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.