مصائبی: بیش از ۸۰ درصد موقوفات آذربایجان‌ غربی سند‌دار هستندمدیر‌کل اداره اوقاف و امور‌ خیریه آذربایجان‌ غربی گفت: هم‌اکنون بیش از ۸۰ درصد موقوفات در این استان دارای سند هستند که پیش‌بینی می‌شود این تعداد به‌زودی به صددرصد برسد. به گزارش آبشارآنلاین به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) شعبه آذربایجان‌ غربی ، حجت‌الاسلام مصائبی با تشریح عملکردها و برنامه‌های انجام شده توسط اوقاف و امور‌ خیریه آذربایجان‌ غربی، ادامه داد: با توجه به اینکه بحث فرهنگ‌سازی برای انجام موقوفات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است اداره اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌ غربی نیز در همین راستا برنامه‌های فرهنگی را برگزار کرده است.حجت‌الاسلام علی مصائبی، مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌ غربی در همایش «یاوران وقف» که امروز 7 دی در ارومیه برگزار شد با تبریک حلول ماه ربیع الاول و میلاد پیامبر(ص) ، اظهار کرد: هم‌اکنون بیش از 80 درصد موقوفات در آذربایجان‌ غربی دارای سند رسمی هستند که امیدوار هستیم که این آمار به‌زودی به صددرصد افزایش یابد زیرا که سند‌دار شدن اموال موقوفه موجب می‌شود تا اموال وقف شده از هر‌گونه تهدیدی حفظ شود.

وی با تشریح عملکردها و برنامه‌های انجام شده توسط اوقاف و امور‌ خیریه آذربایجان‌ غربی ، ادامه داد: با توجه به اینکه بحث فرهنگ‌سازی برای انجام موقوفات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است اداره اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌ غربی نیز در همین راستا برنامه‌های فرهنگی را برگزار کرده است.

حجت الاسلام مصائبی گفت: در حال حاضر معاونت آذربایجان‌ غربی از یک به 4 معاونت گسترش یافته است که هر کدام وظایف خاصی را بر عهده داشته و به خوبی به آن عمل می‌کنند و همین موضوع موجب تخصصی‌تر شدن حوزه‌های مختلف شده است.

وی افزود: طرح آرامش بهاری که از ابتدای آغاز سال جدید و طی ایام تعطیلات انجام می‌شود، برنامه‌های یاس نبوی که در ایام شهادت حضرت فاطمه(س) در امامزاده‌ها و بقاع متبرکه برگزار می‌شود، برنامه‌های نشاط معنوی که در ایام تابستان در امامزاده‌‌ها و با حضور مبلغان انجام می‌گیرد و برنامه‌های فرهنگی ـ هنری دیگر از جمله برنامه‌هایی است که از ابتدای سال جاری توسط اداره اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌ غربی برگزار شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌ غربی در پایان اظهار کرد: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت حافظان قرآنی ادراه اوقاف و امور خیریه اقدامات لازم را در تسریع تربیت این حافظان انجام داده است که خوشبختانه تعداد افراد ثبت‌ نام‌‌کننده و قاریان از حد مصوب شده بیشتر است.
طبقه بندی: قرآنی،  دینی و مذهبی،  خبر ، گزارش و گفت و گو،  فرهنگی و هنری، 
برچسب ها: اوقاف و امور‌ خیریه، آذربایجان‌ غربی، حجت الاسلام مصائبی، همایش یاوران وقف، حلول ربیع الاول، میلاد پیامبر(ص)، آبشارآنلاین،  

تاریخ : یکشنبه 7 دی 1393 | 07:07 ب.ظ | نویسنده : علی علی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.