سایت نشریات «عهد» ، «آوای صبح» و «قلّه» - نشریات آذربایجان غربی

موضوعات
صفحات
لینک دوستان
آخرین مطالب
برچسب ها
دیگر موارد
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :


آمریكایی ها به دنبال فریب افكار عمومی جهان،‌منطقه و ایران هستند
نویسنده : علی علی زاده
شنبه 28 بهمن 1391

حضرت آیت الله خامنه ایاگر آمریكایی ها در حرف و عمل نشان دهند كه غیرمنطقی نیستند آن وقت می بینند كه جمهوری اسلامی و ملت ایران، خیرخواه و اهل تعامل و منطق هستند. اینكه عده ای برخی را ضدولایت و ضد بصیرت بنامند و شعار بدهند نظیر آنچه اخیراً در قم روی داد، اقدامی غلط است و بنده كاملاً مخالف این كارها هستم كه قبلاً هم نظیر آن در مرقد مطهر حضرت امام (ره) اتفاق افتاد و به مسئولان تذكر دادم جلوی این كارها را بگیرند.

به گزارش آبشار آنلاین به نقل از خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب صبح امروز (شنبه) در دیدار بسیار پرشور هزاران نفر از مردم تبریز، در سخنانی بسیار مهم به تشریح رفتار و گفتار غیرمنطقی دولتمردان امریكا در بحث مذاكره و تبیین رفتار منطقی ملت و نظام اسلامی در این زمینه پرداختند و با تجلیل مجدد از حضور پرشكوه و عزتمند ملت در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن، نكاتی را درباب مسئله اخیری كه در مجلس روی داد بیان كردند.

در این دیدار كه در آستانه قیام 29 بهمن مردم تبریز در سال 1356، انجام شد رهبر انقلاب اسلامی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آن قیام، دین و ایمان دینی را معیار و ملاك و راهنمای حركت ملت ایران دانستند و افزودند: نمونه بارز تبلور این حقیقت، مبارزات مردم آذربایجان در 150 سال اخیر است كه همواره با پشتوانه ایمان دینی و پافشاری بر آن بوده است.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأكید بر اینكه علت اصلی متزلزل نشدن ملت ایران در مقابل فشارهای قدرتهای جهانی از جمله تحریم ها، ایمان دینی ملت بوده است،‌خاطرنشان كردند: آنها از چند ماه پیش تحریم هایی را كه ادعای فلج كننده بودن آنها را داشتند اِعمال و حتی چند روز قبل از 22 بهمن نیز دور جدیدی از تحریم ها را وضع كردند تا اراده مردم را سست كنند اما پاسخ ملت ایران این بود كه راهپیمایی 22 بهمن امسال، پرشورتر و گسترده تر از سالهای قبل برگزار شد.

ایشان افزودند: در راهپیمایی 22 بهمن امسال، همه، از همه جا آمدند و حضور مردم همراه با روحیه بالا وچهره هایی خندان و شاداب بود و این حضور عظیم چهره واقعی ملت را بار دیگر نشان داد.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأكید بر اینكه راهپیمایی 22 بهمن در هر سال،‌همچون ضربه سهمگین و بهمنی بزرگ، بر سر دشمنان و مخالفان ملت ایران فرود می آید خاطرنشان كردند: امسال نیز همینگونه شد.

ایشان با قدردانی مجدد از حضور پرشكوه و عزتمندانه ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن، خاطرنشان كردند: اگر صدبار هم این تشكر تكرار شود، باز هم جا دارد و باید در مقابل این روحیه و بصیرت ملت ایران، تعظیم كرد.

رهبر انقلاب اسلامی در تحلیل شرایط كنونی تأكید كردند: دشمنان در مقابل ایمان، عزم راسخ، بصیرت، شجاعت و تحمل ملت ایران، در موضع انفعال قرار گرفته و بر همین اساس حركات غیرمنطقی انجام می دهند.

حضرت آیت الله خامنه ای با استناد به رفتار و گفتار ‌دولتمردان امریكایی، آنان را افرادی غیرمنطقی، دارای حرف و عمل متناقض و روحیه زورگویانه دانستند و خاطرنشان كردند: آمریكایی ها توقع دارند كه دیگران در مقابل حرفهای غیرمنطقی و زورگویی های آنها تسلیم شوند، همانطور كه برخی تسلیم شده اند اما ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی تسلیم شدنی نیست زیرا منطق، توانایی و اقتدار دارد.

ایشان در تبیین مواضع و اقدامات غیرمنطقی دولتمردان آمریكایی و دولتهای غربیِ دنباله رو آنها، به بیان نمونه های عینی پرداختند و افزودند: آنها ادعا می كنند كه متعهد به حقوق بشر هستند و پرچم حقوق بشر را در دنیا بلند كرده اند، اما در عمل بیشترین ضربه را به حقوق بشر می زنند و با فجایعی نظیر گوانتانامو و ابوغریب و كشتار مردم افغانستان و پاكستان بیشترین اهانتها را به حقوق انسانها می كنند.

حضرت آیت الله خامنه ای یكی دیگر از موارد غیرمنطقی بودن آمریكایی ها و تناقض میان ادعا و عمل آنها را، ادعای آنها مبنی بر مقابله با سلاح هسته ای برشمردند و افزودند: آمریكایی ها براساس این ادعا، یازده سال پیش، به عراق حمله كردند اما بعدها مشخص شد این ادعا از اساس نادرست بوده است.
ایشان خاطرنشان كردند: دولتمردان امریكایی با وجود این ادعا از رژیم شریر صهیونیستی و مجهز به سلاح هسته ای كه دیگران را نیز تهدید می كند، حمایت می كنند.

رهبر انقلاب اسلامی، ادعای تعهد به گسترش دموكراسی در دنیا را یكی دیگر از حرفهای خلاف واقع مقامات امریكایی دانستند و افزودند: آنها از یك طرف این ادعا را مطرح می كنند اما از طرف دیگر دائماً در حال تعارض و مقابله با ایران هستند كه دارای روشن ترین و واضح ترین مردم سالاری ها در منطقه است.

حضرت آیت الله خامنه ای تأكید كردند: آمریكایی ها در حالی مدعی حمایت از گسترش دموكراسی هستند كه در همین منطقه،‌ با وقاحت تمام از كشورهایی حمایت می كنند كه حتی بوی دموكراسی را هم استشمام نكرده اند و مردم آنها برای یك بار نیز صندوق رأی و انتخابات را ندیده اند.

ایشان یكی دیگر از مصادیق تناقض میان حرف و عمل دولتمردان امریكایی را، ادعای آمادگی مذاكره با ایران به منظور حل مسائل میان دو كشور،‌دانستند و افزودند: این ادعا در حالی مطرح می شود كه آمریكایی ها حرفهای ناشایست و خلاف واقع را به نظام جمهوری اسلامی نسبت می دهند و برای مقابله با ملت ایران متوسل به تحریم و فشار می شوند.

رهبر انقلاب اسلامی سخنان چند روز پیش رئیس جمهوری آمریكا مبنی بر تلاش این كشور برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای بوسیله ایران را مورد اشاره قرار دادند و تأكید كردند: اگر ایران قصد ساخت سلاح هسته ای را داشت امریكا به هیچ وجه نمی توانست جلوی ملت ایران را بگیرد.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: جمهوری اسلامی ایران قصد ساخت سلاح هسته ای را ندارد و این تصمیم نیز به دلیل ناراحتی امریكا نیست، بلكه بر مبنای یك عقیده و اعتقادی است كه سلاح هسته ای را جنایت بر ضد بشریت می داند و ضمن آنكه بر عدم تولید آن تأكید دارد،‌خواستار محو سلاحهای هسته ای موجود در جهان نیز است.

ایشان تأكید كردند: ادعای آمریكایی ها مبنی بر ساخت سلاح هسته ای بوسیله ایران، ‌یك تقلب در حرف زدن است.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: در موضوع هسته ای ایران، ‌بحث بر سر سلاح هسته ای نیست،‌بلكه آنها می خواهند مانع حق قطعی و مسلم ملت ایران در غنی سازی هسته ای و استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای شوند كه البته در جلوگیری از ملت ایران موفق نخواهند شد و این ملت كار خود را براساس حق صریح خود  انجام خواهد داد.

حضرت آیت الله خامنه ای تأكید كردند: تلاش برای تضییع حقوق ملت ایران نمونه ای آشكار از غیرمنطقی بودن آمریكایی ها است و بر همین اساس با طرف غیرمنطقی و زورگو، نمی توان با اتكاء به منطق حرف زد.

ایشان افزودند: جمهوری اسلامی ایران در طول 34 سال گذشته، در قضایای مختلف جهانی، بروشنی دریافته است كه طرف مقابل او كیست، چگونه رفتار می كند و چگونه باید با او برخورد كرد.

رهبر انقلاب با اشاره به اینكه امریكایی ها در بحث مذاكره، با تكیه به شبكه خبری رسانه ای تحت تسلط صهیونیستها و امریكایی ها، به دنبال فریب دادن افكار عمومی جهان،‌ منطقه و ایران هستند افزودند: شبكه رسانه ای جهانی، حرفهای ما را یا منعكس نمی كند و یا ناقص و حتی برعكس منعكس می كند، بنابراین روی سخن ما با ملت ایران است.

ایشان در تبیین واقعیات و حقایق بحث مذاكره، پنج نكته مهم را مورد تأكید قرار دادند: غیرمنطقی و متناقض بودن حرف و رفتار دولتمردان امریكایی - تلاش امریكایی ها برای تسلیم كردن ملت ایران به عنوان هدف اصلی مذاكرات - معنای حقیقی مذاكره در عرف قدرتهای سلطه گر - دروغ و فریبكاری امریكایی ها درباره برداشته شدن تحریم ها با مذاكره - و منطقی بودن رفتار ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی در مقابل پیشنهاد امریكا.

حضرت آیت الله خامنه ای غرض اصلی دولتمردان امریكا از طرح پیشنهاد مذاكره را تبلیغ و هیاهو درباره تسلیم شدن ملت و نظام ایران خواندند و افزودند: آنها می خواهند به ملتهای مسلمان و سربرافراشته منطقه، نشان دهند كه جمهوری اسلامی ایران هم با همه سرسختی و ایستادگی، عاقبت پای میز مذاكره و مصالحه آمد، بنابراین شما نیز چاره ای جز تسلیم ندارید.

رهبر انقلاب خاطرنشان كردند: البته سلطه گران از دیرباز با هدف ناامید كردن ملتهای مسلمان، درصدد كشاندن ایران پای میز مذاكره و بده و بستان بوده اند و اكنون نیز همین هدف را با طرح تبلیغاتی «مذاكره ای غیرمربوط به مسائل اساسی» دنبال می كنند اما جمهوری اسلامی ایران، با چشمان باز اهداف آنها را می فهمد و متناسب با آن اهداف، جواب می دهد.

ایشان معنای حقیقی گفتگو در عرف امریكا و غربیها را پذیرش حرفهای آنان در پای میز مذاكره خواندند و افزودند: آنها با همین نگاه غیرمنطقی، در تبلیغات اخیرشان می گویند مذاكره مستقیم كنیم تا ایران را به دست برداشتن از انرژی هسته ای و غنی سازی قانع و وادار سازیم اما اگر خواهان گفتگوی حقیقی و منطقی بودند باید می گفتند مذاكره كنیم تا ایران استدلالها و ادله خود را بگوید و مسائل عادلانه بررسی شود.

رهبر انقلاب این سؤال را مطرح كردند كه با توجه به این نگاه حاكم بر دولتمردان امریكایی و انتظار آنها برای تسلیم شدن ایران، اگر دولت ایران هم پیشنهاد گفتگو را بپذیرد آیا مذاكره به درد می خورد و اصلاً به جایی می رسد؟

رهبر انقلاب با اشاره به اقدام امریكایی ها در قطع مذاكره هنگام كم آوردن در مقابل حرفهای منطقی ایران افزودند: در 15 سال گذشته، دو سه بار امریكایی ها با تأكید بر اینكه گفتگو خیلی ضروری، فوری و حیاتی است در برخی مسائل درخواست مذاكره كردند، یك یا دو مأمور دولتی هم رفتند و با آنها گفتگو كردند، اما به محض اینكه در مقابل حرفهای منطقی ایران، جوابی نداشتند مذاكره را قطع كردند و با استفاده از شبكه رسانه ای بین المللی خود وانمود كردند ایران مذاكره را قطع كرده است.

ایشان پرسیدند آیا با وجود این تجربیات، باز هم لازم است بی منطقی امریكاییها را در مذاكرات تجربه كنیم؟

حضرت آیت الله خامنه ای، تبلیغات امریكایی ها را درباره لغو تحریم ها در پی مذاكره با ایران، وعده ای دروغ دانستند و افزودند: آنها به خیال خام خود فكر می كنند ملت از تحریم ها به ستوه آمده بنابراین با شنیدن این وعده، مشتاق مذاكره با امریكا می شود و به مسئولان كشور فشار می آورد.

رهبر انقلاب خاطرنشان كردند: در واقع، این وعده نیز از همان حرفهای فریبكارانه است و نشان می دهد آنها به دنبال مذاكره حقیقی و عادلانه نیستند بلكه تسلیم شدن ملت ایران را دنبال می كنند در حالیكه اگر ملت ایران می خواست تسلیم امریكاییها باشد اصولاً انقلاب نمی كرد.

ایشان در اِشكال جدی دیگری به ادعای امریكایی ها مبنی بر لغو تحریم ها با مذاكره تأكید كردند: هدف تحریم ها، همچنانكه بارها گفته اند خسته كردن ملت ایران و جدا كردن ملت از نظام اسلامی است بنابراین اگر مذاكره هم انجام شود اما ملت همچنان در صحنه باشد و بر حقوق خود پافشاری كند،‌ تحریم ها وجود خواهد داشت.

رهبر انقلاب در همین بحث به بازخوانی یك برداشت ذهنی دولتمردان امریكایی پرداختند كه نیمی از آن درست و نیمی دیگر غلط است.

ایشان گفتند: امریكایی ها معتقدند جمهوری اسلامی بر ملت تكیه دارد و اگر با تحریم ها مردم را از نظام اسلامی جدا كنیم قدرت مقاومت از نظام گرفته می شود. بخش اول این حرف كه نظام كاملاً متكی بر توده های عظیم ملت است حرف درستی است اما بخش دوم كه فشارها و تحریم ها، ملت را به زانو درمی آورد و آنها را از نظام جدا می كند،‌كاملاً غلط و ناشی از بدفهمی است.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: البته ملت ایران بدنبال شكوفایی و رونق و رفاه كامل است اما حاضر نیست این هدف را با ذلت بدست آورد بلكه با «تدبیر و عزم و شجاعت» و تكیه بر نیروهای داخلی بویژه جوانان مستعد ایران، تحقق  این هدف را پیگیری می كند.

رهبر انقلاب با اشاره به پیشرفتهای شگفت انگیز ملت ایران در مقایسه با ملتها و كشورهایی كه تسلیم امریكا بوده اند افزودند: تحریم ها مردم را آزار می دهد اما در مقابل آن دو راه بیشتر وجود ندارد یا مانند ملتهای ضعیف، «تسلیم شدن و در مقابل زورگویان جهانی توبه كردن» و یا مانند ملت شجاع ایران فعال كردن توانایی ها و نیروهای داخلی و عبور سرافرازانه و قدرتمند از منطقه ی خطر.

ایشان افزودند: بدون تردید ملت ایران راه دوم را انتخاب كرده و می كند و به اذن الله تحریم ها را به مرحله ای برای رشد و شكوفایی بیشتر تبدیل خواهد كرد.

حضرت آیت الله خامنه ای،‌حضور پرنشاط ملت در راهپیمایی 22 بهمن را به معنای شكایت نداشتن مردم از گرانی و مشكلات ندانستند و افزودند: مردم بخصوص طبقات ضعیف دشواریها را كاملاً احساس می كنند اما میان خود و نظام فاصله نمی اندازند زیرا می دانند نظام اسلامی و اسلام عزیز همان دست قدرتمندی است كه می تواند مشكلات را حل كند.

رهبر انقلاب در جمع بندی سخنان خود درباره مذاكره با امریكا تأكید كردند: نظام اسلامی و ملت ایران برعكس دولتمردان امریكایی، اهل منطق هستند بنابراین اگر از طرف مقابل حرف و رفتار منطقی ببینند به آن پاسخ مناسب می دهند.

حضرت آیت الله خامنه ای، خودداری امریكا از زورگویی و شرارت، احترام گذاشتن به حقوق ملت ایران، عدم دخالت در امور داخلی ایران كه در حمایت از فتنه گران 88 كاملاً آشكار بود و پرهیز از آتش افروزی در منطقه را از جمله نشانه هایی دانستند كه اگر بروز كند می تواند نشان دهنده حسن نیت دولتمردان امریكایی باشد.

رهبر انقلاب افزودند: اگر اینطور شود و امریكایی ها در حرف و عمل نشان دهند كه غیرمنطقی نیستند آن وقت می بینند كه جمهوری اسلامی و ملت ایران، خیرخواه و اهل تعامل و منطقند.

حضرت آیت الله خامنه ای تأكید كردند: تنها راه تعامل با جمهوری اسلامی ایران همین است و در این صورت دولت امریكا، جواب مناسبی دریافت خواهد كرد.

ایشان در بخش پایانی سخنانشان به قضیه مهمی كه یكشنبه دو هفته قبل در مجلس پیش آمد پرداختند و نكات مهمی را در این باره بیان كردند.

رهبر انقلاب با اشاره به ناراحتی ملت و نخبگان از این مسئله افزودند: این قضیه بد و نامناسب، بنده را نیز از دو جهت ناراحت و متأثر كرد یكی از بابت اصل وقوع ماجرا و دیگری بابت ناراحتی مردم از این قضیه.
ایشان افزودند: در این ماجرا متأسفانه رئیس یك قوه به استناد یك اتهام ثابت نشده و حتی مطرح نشده در دادگاه، دو قوه دیگر یعنی مجلس و قوه قضاییه را متهم ساخت كه كاری بد، ‌غلط، نامناسب،‌ خلاف شرع، خلاف قانون و خلاف اخلاق بود.

رهبر انقلاب خاطرنشان كردند: این رفتار، حقوق اساسی مردم را نیز تضییع كرد چرا كه زندگی در «آرامش و امنیت روانی و اخلاقی»، جزو حقوق اساسی ملت است.

رهبر انقلاب تأكید كردند: بنده فعلاً نصیحت می كنم كه این كار شایسته ای برای نظام جمهوری اسلامی نیست.

ایشان استیضاح اخیر را نیز كاری غلط خواندند و افزودند:‌استیضاح باید فایده ای داشته باشد اما چند ماه مانده به پایان كار دولت،‌استیضاح یك وزیر آن هم به خاطر مسئله ای كه مربوط به وزیر نیست،‌چه علت و فایده ای دارد؟

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: در داخل مجلس هم كسانی حرفهای نامناسب بر زبان آوردند كه آن هم غلط بود.

ایشان خاطرنشان كردند: دفاع رئیس محترم مجلس هم قدری زیاده روی بود و لزومی نداشت.

رهبر انقلاب تأكید كردند: نه آن متهم كردن، نه آن برخورد كردن و نه آن استیضاح، ‌مسائل مناسبی نبود.

حضرت آیت الله خامنه ای پرسیدند: وقتی دشمن مشترك وجود دارد و توطئه ها از هر طرف شكل می گیرد واقعاً جز افزایش برادری ها و ایستادگی در مقابل دشمن باید كار دیگری كرد؟

رهبر انقلاب با اشاره به حمایتهای خود از مسئولان كشور افزودند: بنده باز هم كمك می كنم اما این رفتارها، متناسب با سوگندها و تعهدات نیست، مسئولان عظمت ملت را ببینید و رفتاری شایسته این ملت انجام دهند.

ایشان تأكید كردند: مسئولان،‌دولت و مجلس، همه تلاشهای خود را برای حل گره ها و مشكلات اقتصادی مردم و كشور متمركز كنند زیرا همانطور كه چند سال پیش گفتم دشمن نقشه ها و توطئه هایش را در مسائل اقتصادی متمركز كرده است.


:: مرتبط با: قرآنی , دینی و مذهبی , خبر ، گزارش و گفت و گو , پایداری , سیاسی , اجتماعی ,
:: برچسب‌ها: آیت الله خامنه ای , حضرت آیت الله خامنه ای , حضرت آیت الله العظمی خامنه ای , رهبر معظم انقلاب , سخنرانی رهبر معظم انقلاب , سخنرانی رهبر معظم انقلاب در آستانه 29 بهمن , مذاكره با آمریكا , بد اخلاقی مسئولان , تذكر رهبر به مسئولان , تذكر رهبر به سران قوا ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
محمدرضا یکشنبه 29 بهمن 1391 12:08 ب.ظ
با عرض سلام

سه راه خوشبختی عبارت است از : بدی ندیدن ، بدی نشنیدن ، بدی نکردن

برنامه ارسال نظر - میهن بلاگ
مدیر دهکده بازی شنبه 28 بهمن 1391 11:07 ب.ظ
سلام دوست عزیز
خوشحال می شم افتخار تبادل لینک رو به من بدی!
منت می زاری سرم اگر من رو به اسم دانلود بازی کم حجم و به آدرس www.dehkadebazi.ir
لینک کنی و خبرم کنی تا من هم توی وبلاگ دهکده بازی و یاران لینکت کنم
اینطوری می شه تبادل سه طرفه و خیلی بهتر از دو طرفه هست
آدرس وبلاگ : dehkadebazii.blogfa.com
توجه کنید که شما باید آدرس سایت رو لینک کنید و الا نمی تونیم تبادل لینک داشته باشیم
ممنونم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.
درباره ما
absharonline.ir
این سایت دربرگیرنده برخی اخبار مهم نشریات «عهد» ، «آوای صبح» و «قلّه»بوده و در حال حاظر بدلیل انجام تغییرات بصورت موقت از فضای میهن بلاگ بهره مند است. علی علیزاده ،سردبیر نشریات فوق از طرف مدیریت نشریات عهده دار امور این سایت است.
مدیر وب سایت : علی علی زاده
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوندهای روزانه