آبشارآنلاین

با سلام ... ورود شمارا به سایت آبشارآنلاین خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب سایت استفاده کنید.

امام جمعه ارومیه:
دامن زدن به اختلافات قومیتی و زبانی خلاف آموزه های قرآنی است

آبشارآنلاین:
امام جمعه ارومیه هرگونه دامن زدن به اختلافات قومیتی و زبانی را خلاف آموزه های قرآنی برشمرد و آن را خیانت به کشور دانست.
حجت الاسلام سیدمهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه، با اشاره به اهمیت اتحاد و اتفاق در جامعه گفت: دامن زدن به اختلافات قومیتی و زبانی خیانت به کشور است، رنگ و زبان از آیات و نشانه‌های خداوند برای افراد آگاه هست که در قرآن هم بر آن تاکید شده است.
امام جمعه ارومیه افزود: اما عده‌ای می‌خواهند از این آیات و نشانه‌های الهی برای ایجاد اختلاف در بین مردم استفاده کنند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی تصریح کرد: مسئولین در سخنرانی‌های خود دقت کنند، شفاف و روشن سخن بگویند تا به ایجاد اختلاف منجر نشود و نگذارند عده‌ای از سخنان آنها سوء‌استفاده کنند.
وی ادامه داد: مردم و افراد سیاسی توجه داشته باشند که اگر به تفرقه و جدایی دامن بزنند در قیامت نخواهند توانست پاسخگو باشند و اگر اتحاد و اتفاق ایجاد نشود همه چیز از بین می‌ رود.
«نماز» اجازه سخن گفتن انسان با معبود است
امام جمعه ارومیه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «نماز» اجازه سخن گفتن انسان با معبود است.
وی در ادامه ضمن اشاره به مباحث معاد گفت: از جمله بزرگ‌ترین الطاف، نعمات و نیکی‌های خداوند به مسلمین، این است که خداوند به انسان نماز اوقات پنجگانه را واجب کرده و اجازه داده تا بنده با معبود خود سخن بگوید.
وی افزود: انسان اگر بخواهد به دیدن یا مصاحبت کسی هر چند یک شخص معمولی برود قبلاً به او اطلاع می‌دهد و اجازه می‌گیرد و هر چه مقام شخص بیشتر می‌شود اجازه گرفتن از او سخت‌تر می‌شود و چه بسا نیاز به یک معرف برای دیدن شخص دارد، اما پرورگار تبارک و تعالی با آن عظمت به انسان اجازه داده که در هر زمان بدون واسطه با خداوند سخن بگوید.
وی افزود: مخصوصاً در پنج وعده نماز یومیه خداوند همه را برای سخن گفتن با خود دعوت عمومی نموده است و کسانی که از این فضیلت محروم هستند در قیامت خواهند دید که چه فضیلتی را از دست داده‌اند.
وی خاطر نشان کرد: اولین مسئله‌ای که در عرصات محشر از انسان حساب خواهند گرفت بنابه روایتی از پیامبر اکرم (ص) نماز است و هر کس توانست در محضر خداوند در مورد نمازهای خود پاسخ دهد مراحل بعدی برای او آسان خواهد بود اما هر کس نتواند پاسخ دهد بقیه مراحل را نخواهد توانست عبور کند.
وی افزود: در روز قیامت کسانی که بدون نماز هستند شرمنده و رسوا خواهند شد وقتی خواهند دید که حیوانات، گیاهان و جمادات نیز در دنیا به خداوند سجده و عبادت کرده‌اند.
 لزوم اهمیت مسئولین به اقامه نماز در ادارات
امام جمعه ارومیه در ادامه خطبه دوم ضمن اشاره به پیام مقام معظم رهبری به اجلاس سراسری نماز گفت: هر سال با همت حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در کشور اجلاس سراسری نماز تشکیل می‌شود و در آن مسائل و مشکلات ترویج نماز در کشور مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.
وی در ادامه گفت: بنابه فرمایش مقام معظم رهبری بیشتر مشکلات، اعمال و رفتار ناشایست در جامعه به خاطر نپرداختن صحیح به نماز و عدم شناخت صحیح از جایگاه نماز است و همه باید در ترویج نماز در جامعه تلاش کنند.
وی خاطر نشان کرد: منظور از اقامه نماز، خواندن نماز نیست بلکه منظور استوار نگه داشتن نماز است و اگر واقعاً نماز در جامعه به درستی ادا شود بیشتر مشکلات کشور در ادارات و سایر مجموعه‌ها حل می‌شود، چرا که امکان ندارد شخصی به خاطر خداوند نماز بخواند و سپس در محل کار خود تخلف کند.
وی افزود: تمامی تخلفات اداری، اختلاص‌ها، خیانت‌ها و ظلم‌ها به سبب این است که در ادارات یا کلاً نماز خوانده نمی‌شود و یا نماز با نیت صحیح خوانده نمی‌شود، لذا مسئولین ادارات به اقامه نماز در ادارات اهمیت دهند.
 16 آذر بدون تحریف و تغییر به نسل‌های بعدی انتقال پیدا کند
نماینده ولی‌فقیه در  آذربایجان‌غربی در ادامه با اشاره به سالروز شهادت سه تن از دانشجویان در دانشگاه تهران و روز دانشجو گفت: اساتید، مدیران و مسئولین انقلابی و دانشجویان مؤمن و انقلابی باید این روز را همیشه زنده نگه دارند، چرا که هدف دشمن از بین بردن نمادهای استکبارستیزی در کشور ما است.
وی در ادامه افزود: دشمن می‌خواهد روزهایی را که در کشور ما نماد استکبارستیزی هستند، کمرنگ کند و آن‌ها را به نوعی تغییر دهد که آن روز به عنوان روز تأیید ظالم و استکبار باشد، لذا بر همه اساتید و دانشجویان انقلابی وظیفه است که روز 16 آذر را به عنوان نماد استکبارستیزی، انقلابی‌گری و تدین در دانشگاه‌ها حفظ نمایند.
وی خاطر نشان کرد: روز 16 آذر باید بدون تحریف و تغییر و به عنوان روز استکبارستیزی دانشگاهیان به نسل‌های بعدی انتقال پیدا کند.
انتقاد از سخنان سخیف یک نماینده مجلس درباره حجاب
خطیب جمعه ارومیه در ادامه به سخنان سخیف یکی از نمایندگان زن تهران در مورد حجاب اشاره کرد و گفت: معلوم نیست این چادر 300 گرمی چه بر سر او آورده که علت درد گردن خود را از چادر به سر کردن می‌داند.
وی افزود: هفته پیش عرض کردم که بنابه فرمایش حضرت امیرالمومنین(ع)، «نماینده هر شخص میزان عقل او را نشان می‌دهد»، سخنان این نماینده به دنیا نشان می‌دهد که در این کشور افراد چگونه زندگی می‌کنند و عقل و فهم آن‌ها به چه میزان است.
وی ادامه داد: تعجب من از سایر نمایندگان است که چرا در مقابل این سخنان سخیف عکس‌العمل قوی نشان نمی‌دهند.
وی خاطر نشان کرد: معلوم نیست که عده‌ای به چه میزان از چادر، عفت و حیاء بغض و کینه دارند و دوست دارند در مسیر دشمنان قدم بردارند و آن‌ها را تأیید کنند که این سخنان را می‌گویند، چرا که اگر حجاب به بدن انسان ضرر می‌رساند از جانب خداوند حرام می‌شد چون کوچک‌ترین چیزی که به بدن انسان ضرر برساند از جانب خداوند حرام شده است.
وی افزود: انسان تعجب می‌کند که ملت ما چرا به این افراد سخیف رأی می‌دهند و آن‌ها را به مجلس می‌فرستند، چرا که این طیف نمایندگان برای جمهوری اسلامی ننگ و عار محسوب می‌شود، لذا باید در انتخابات، افرادی را انتخاب کنیم که وقتی می‌خواهند در جایی سخنرانی کنند موجب خجالت مردم نشوند.
طبقه بندی: قرآنی، دینی و مذهبی، اجتماعی، سیاسی،
برچسب ها:امام جمعه ارومیه، حجت الاسلام قریشی، دامن زدن به اختلافات،

[ جمعه 16 آذر 1397 ] [ 04:35 ب.ظ ] [ علی علی زاده ]

[ نظرات() ]


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic