آبشارآنلاین

با سلام ... ورود شمارا به سایت آبشارآنلاین خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب سایت استفاده کنید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی:
اتحادیه قرآن و عترت در ارومیه تشکیل می شود

گروه خبر:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی با اشاره به فعالیت ۶۰ مؤسسه قرآنی مجوزدار از این اداره کل در سطح استان ، از ایجاد اتحادیه قرآن و عترت ارومیه خبر داد.
حجت الاسلام ناصر خدایاری در نشستی با فعالان قرآنی آذربایجان غربی در ادامه افزود: از 60 مؤسسه مجوزدار استان، تعداد ۳۵ موسسه در زمینه  آموزش، حفظ و مفاهیم قرآنی فعال هستند.
وی با تاکید بر اینکه از سال ۱۳۹۵ تا به امروز برای هیچ مؤسسه‌ای مجوز فعالیت صادر نشده است، ادامه داد: توجه به مؤسسه‌های قرآنی، رشد روزافزون فرهنگ قرآنی را در جامعه در پی دارد.
خدایاری ضمن تاکید بر اهمیت توجه به اقتصاد مورد اشاره قرآن اظهار کرد: منویات قرآن کریم باید به صورت کاربردی در امور جامعه کاربردی شود، زیرا این کتاب آسمانی درمانگاه عظیمی برای مسلمانان است.
این مقام فرهنگی استان با بیان اینکه آموزش قرآن را باید در دانشگاه‌ها جدی‌تر دنبال کرد، گفت: کاربرد قرآن در رشته‌های متنوع دانشگاهی باید بیان شود، زیرا این امر از فراموشی قرآن در بین نسل جوان جلوگیری می‌کند.
وی ادامه داد: خانواده نخستین مدرسه برای فرزندانمان است و باید فرهنگ قرآنی را در بین خانواده‌ها رواج دهیم.
خدایاری ایجاد اتحادیه قرآن و عترت ارومیه را از اولویتهای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دانست و اظهار داشت: با حمایت استانداری آذرباجان غربی برای ایجاد و ساخت این اتحادیه زمینی جداگانه اختصاص یافته است.
گفتنی است توجه جدی به تشکلهای قرآنی، ایجاد فرهنگسرای قرآن و عترت، راه اندازی صندوق ویژه حمایت از فعالان قرآنی و جمع آوری بانک اطلاعاتی جامع قرآنی از پیشنهادات فعالان قرآن آذربایجان غربی بود که مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز برای بررسی و اجرای آنها قول مساعد داد.
طبقه بندی: قرآنی، فرهنگی و هنری،
برچسب ها:ناصر خدایاری، مدیرکل ارشاد آذربایجان غربی، نشریات عهد- قله - آوای صبح،

[ چهارشنبه 9 خرداد 1397 ] [ 01:22 ق.ظ ] [ علی علی زاده ]

[ نظرات() ]


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات