آبشارآنلاین

با سلام ... ورود شمارا به سایت آبشارآنلاین خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب سایت استفاده کنید.

برنامه ریزی اوقاف برای سال 97؛
تربیت۸۶۰۰ حافظ قرآن در آذربایجان‌غربی

گروه خبر:
مسئول امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان‌غربی گفت: براساس برنامه‌ریزی این سازمان، امسال هشت هزار و ۶۰۰ نفر حافظ قرآن کریم در رشته‌های مختلف در سطح استان تربیت می شوند.
حافظ ابراهیمی با اشاره به اینکه امسال سهمیه آذربایجان‌غربی برای تربیت مربیان حفظ قرآن کریم یکصد نفر است اظهار کرد: در این رابطه اگر شرایط در شهر ارومیه مهیا باشد، آزمون جذب مربیان در ارومیه برگزار می شود و در غیر این صورت، مربیان در شهر قم دوره‌های مربوطه را فرا گرفته و به افرادی که به حدنصاب لازم برسند گواهی مربی‌گری اعطا می‌شود.
او گفت: از سال ۹۱ که طرح تربیت حفظ قرآن کریم به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی اعلام شد، سهمیه تربیت مربی حفظ قرآن کریم در استان سالانه ۱۵۰ نفر بود که معمولا ۵۰ درصد آنها در آزمون مربوطه پذیرش شده و مدرک دریافت کرده‌اند.
ابراهیمی در ادامه با بیان اینکه هر سال سهمیه استان در تربیت حافظان قرآن ۱۶ هزار و ۳۰۰ نفر بوده است، افزود: این در حالی است که امسال این موضوع در سه شاخه انجام می‌شود.
وی بیان کرد: در این زمینه در حفظ موضوعی قرآن کریم تعداد سه هزار و ۸۰۰ نفر، در تربیت حافظان به صورت حضوری چهار هزار و ۱۰۰ نفر، تربیت به صورت مجازی ۲۰۰ نفر و آموزش عمومی روخوانی و روانخوانی قرآن کریم به تعداد ۵۰۰ نفر انجام می‌گیرد که در واقع امسال باید تعداد هشت هزار و ۶۰۰ نفر حافظان قرآن در رشته‌های مختلف تربیت شوند.
وی با اشاره به اینکه از اهداف مهم امسال در بخش امور قرآنی اداره کل اوقاف استان، تربیت حافظان قرآن کریم است؛ گفت: علاوه بر آن ایجاد موقوفات قرآنی و سوق دادن نیت واقفان به سمت کلام الهی و نیز اطلاع‌رسانی به آحاد مختلف مردم برای انجام نیتهای قرآنی از سایر اهداف این اداره در سال ۹۷ محسوب می‌شود.
وی در پایان اظهار داشت: برگزاری مسابقات قرآنی حفظ قرآن کریم در مرحله شهرستانی و استانی و  همچنین حمایت مالی از مسابقات دانش‌آموزی و معرفی داوران به مدارس از سایر اهداف امسال به شمار می‌رود.
طبقه بندی: قرآنی، خبر ، گزارش و گفت و گو،

[ دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 ] [ 12:12 ب.ظ ] [ علی علی زاده ]

[ نظرات() ]


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic