آبشارآنلاین

با سلام ... ورود شمارا به سایت آبشارآنلاین خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب سایت استفاده کنید.

امام جمعه ارومیه ضروری برشمرد؛
توجه به حجاب و نماز در ادارات آذربایجان‌غربی

گروه خبر:
حجت الاسلام سید مهدی قریشی گفت: توجه به مسئله اقامه نماز و رعایت عفاف و حجاب در ادارات آذربایجان‌غربی یک ضرورت است و لازم است که در این خصوص توجه جدی شود.
نماینده‌ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه عصر امروز در جلسه شورای اداری استان با اشاره به اینکه بالاترین و بزرگترین سرمایه آدمی، عمر انسان است، اظهار کرد: با توجه به نزدیکی به ایام پایانی سال که همه به دنبال برنامه‌ریزی برای سالیان آینده خود هستند، باید در کنار آن برای مباحث معنوی و عبادی خویش نیز برنامه‌ریزی کنیم.
وی افزود: بنابراین همه ساله و همه روزه که از عمر انسان می‌گذرد، باید به اندازه‌ای از نظر معنوی به رشد و تعالی رسید که بتوان آن را به عینه در وجود خود ملاحظه کرد.
قریشی با اشاره به اینکه اگر مسائلی همچون معنویت و خداترسی در انسان افزایش یافت باید شکرگزار این نعمت بزرگ باشد بیان کرد: این در حالی است که اگر آدمی دچار عقب‌گردی شود، باید خداترسی کرده و با استغفار و توبه آن را جبران کند.
امام جمعه ارومیه ادامه داد: متاسفانه هوای نفس، باارزش‌ترین سرمایه انسان یعنی عمر را به آسانی و به بهای بسیار اندک از انسان می‌گیرد بنابراین باید برای تعالی روحی خویش در سال جدید تلاش کرد تا در قیامت دچار حسرت نشد چون این حسرت، قابل جبران نیست.
وی با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: ایشان فرمودند، مدیران و مسئولان باید به گونه‌ای برنامه‎ریزی کنند که جلوی حرام‌های کوچک و بزرگ و معاصی در جامعه گرفته شده و بنابراین حکومت وظیفه دارد که طوری برنامه‌ریزی کند که ضمن جلوگیری از حرام‌های الهی، هدف‌ها و مقاصد نظام اسلامی در جامعه تامین شود.
قریشی در ادامه با بیان اینکه وظیفه مسئولان اقامه نماز است اظهار کرد: بی‌شک فریضه نماز جلوی بسیاری از مشکلات را گرفته و در این رابطه، متاسفانه در برخی مراکز و در محیط نمازخانه، نماز را می‌میرانند بنابراین برای کاهش گناهان در جامعه، باید مدیران ادارات، کارکنان خود را تشویق و ترغیب به نماز کنند چون سبب رشد و تعالی آن اداره می‌شود.
امام جمعه ارومیه با اشاره به فرمایشی از امام علی(ع) افزود: حضرت امیرالمومنان(ع) در نهج‌البلاغه فرمود، امر نماز را زود به زود بر خود یادآوری کن و اقامه آن را وظیفه خود بدان و علاوه بر آن، خود را متعهد به خواندن نماز کرده و آن را محافظت کن.
قریشی ادامه داد: همچنین امام علی(ع) فرمود، به غیر از نمازهای واجب، هر چه می‌توانید نماز بخوانید چون نماز انسان را به خدا نزدیک می‌کند، آیا شما جواب اهل جهنم را می‌شنوید که از آنان پرسیده می‌شود چه شد که در آتش افتاده‌اید و آنان نیز در پاسخ می‌‌گویند که از نمازگزاران نبوده‌اند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به اینکه انسان به وسیله نماز، تمامی گناهانش همانند برگ‌های پاییزی فرو می‎ریزد گفت: علاوه بر آن، نماز گره‌های روحی را باز می‌کند و به فرموده حضرت محمد(ص)، نماز همانند چشمه آب گرمی است که انسان باید هر روز پنج مرتبه خود را در آن بشوید تا از آلودگی‌ها رهایی یابد.
قریشی تصریح کرد: خداوند متعال فرمود، مومنان کسانی هستند که هیچ معامله و کاری آنها را از نماز و ذکر خداوندی باز نمی‌دارد و در این زمینه، پیامبر اسلام(ص) نسبت به نماز سخت‌گیر بود و در این راه خود را به سختی می‌انداخت.
امام جمعه ارومیه با اشاره به اینکه خداوند متعال در قرآن کریم فرمود نماز بخوان و دیگران را نیز به این امر ترغیب کن بیان کرد: بنابراین باید در محیط‌های اداری به نماز اهمیت بسیاری قائل شد.
او گفت: علاوه بر آن، رهبر معظم انقلاب اسلامی مسئله لزوم عفاف و حجاب را در جامعه مطرح فرموده که فرمایشات ایشان، هم دستور حکومتی و هم شرعی و فتوایی است.
قریشی در پایان تاکید کرد: بنابراین باید به مسئله اقامه نماز و رعایت عفاف و حجاب در ادارات آذربایجان‌غربی توجه جدی شود.
طبقه بندی: دینی و مذهبی،
برچسب ها:امام جمعه ارومیه، سید مهدی قریشی،

[ یکشنبه 20 اسفند 1396 ] [ 07:59 ب.ظ ] [ علی علی زاده ]

[ نظرات() ]


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات