تبلیغات
آبشارآنلاین - تجلیل از خبرنگاران فعال در برگزاری کنگره 12 هزار شهید قهرمان آذربایجان غربی

سایت نشریات «عهد» ، «آوای صبح» ، «قلّه» ، «ولایت شرق» و «صبح تربت»

موضوعات
صفحات
لینک دوستان
آخرین مطالب
برچسب ها
دیگر موارد
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :


تجلیل از خبرنگاران فعال در برگزاری کنگره 12 هزار شهید قهرمان آذربایجان غربی
نویسنده : علی علی زاده
پنجشنبه 21 دی 1396
در بزرگداشت روز قشر بسیج رسانه انجام شد؛
تجلیل از خبرنگاران فعال در برگزاری کنگره 12 هزار شهید قهرمان آذربایجان غربی

آبشارآنلاین - گروه خبر و گزارش:
همایش بزرگداشت روز قشر بسیج رسانه امروز پنجشنبه در سالن اجتماعات کانون جوانان بسیج در ارومیه با حضور امام جمعه ارومیه ، فرماندهان سپاه شهدا و اصحاب قلم و رسانه استان برگزار شد.
* رسانه ها پیش به سوی تبیین مبانی انقلاب اسلامی
در ابتدای این آیین، فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی گفت: رسانه‌های کشور باید در مسیر حق و حقیقت و همچنین تبیین مبانی انقلاب اسلامی گام بردارند.
 سردار عابدین خرّم، ضمن تقدیر از اصحاب رسانه جهت فعالیت در انعکاس کنگره ۱۲هزار شهید قهرمان آذربایجان‌غربی، اظهار داشت: در هر زمان و مکانی باید وظایف خود را نسبت به شهدا ادا کرده و جهت پیشبرد جمهوری اسلامی گام‌های موثری برداریم.
وی، افزود: موضوع فرهنگ و تاثیر آن در جامعه بسیار مهم و تاثیرگذار است و باید به روش‌های مختلف جهت توسعه این موضوع گام برداریم و اصحاب جبهه انقلاب در این میدان باید به روش توفنده این جبهه را ادامه دهد.
فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی، تصریح کرد: زمانی جنگ ملموس است که عینیت نظامی داشته باشد، جامعه در هنگام جنگهای سیاسی ، فرهنگی و رسانه ای در ظاهر احساس در هم ریختگی نمی‌کند، در حالی‌که اثرات باطنی این موضوع در جامعه ماندگارتر بوده و تاثیر عمیق‌تری بر آینده می‌گذارد.
وی، با اشاره به تاثیرات جنگ نظامی بر حالات فیزیکی جامعه ادامه داد: امروز در جامعه ای هستیم که جبهه حق و باطل به صورت دائم در جنگ فرهنگی و رسانه‌ای هستند.
سردار خرّم، اظهار داشت: در فرآیند قدرت‌یابی نظام جمهوری اسلامی، عامل تعیین‌کننده و تاثیرگذار محوری قدرت فکر فرهنگی است و مهم‌ترین آثار تقابل جمهوری اسلامی با جبهه سلطه نیز در این موضوع خلاصه شده است.
او گفت: جمهوری اسلامی در فکر فرهنگی قدرتی وجود دارد که جبهه سلطه این موضوع را مورد قبول ندارند و قدرت بدون رقیب را رد می‌کنند.
خرّم ادامه داد: از زمانی که نظام جمهوری اسلامی شکل پیدا کرده و مسیر قدرت‌یابی خود را طی کرده نظام سلطه کمیته‌ای با عنوان مقابله با انقلاب اسلامی تشکیل داده است. در این میدان رسالت رسانه بسیار مهم و دارای حساسیت است.
فرمانده سپاه شهداء آذربایجان‌غربی، اذعان داشت: لازم است تا حقانیت تفکر اسلامی و مکتب ناب محمدی(ص) با گفتمان امام(ره) و انقلاب باید به بشریت عرضه شود و عامل قدرت‌یابی نظام و انقلاب این است که از لحاظ فکری و فرهنگی نظام سلطه را به چالش بکشیم.
* علم و دانش را لازمه پیشرفت انقلاب اسلامی
وی، علم و دانش را لازمه پیشرفت انقلاب اسلامی دانست و افزود: ایران قبل از اسلام افتخاراتی برای بشریت نداشته اما بعد از اسلام شخصیتهایی برای جامعه جهانی ارائه کرده که راهگشای بسیاری از مسائل بوده‌اند.
سردار خرم ابراز کرد: انقلاب اسلامی این پیام را در قرن ۲۰ و ۲۱ با زبانی جدید و انقلابی به جامعه عرضه کرده است.
فرمانده سپاه استان گفت: موضوع رسانه، دانش و هنر باید در مبحث ترویج انقلاب اسلامی مورد توجه قرارگیرد تا در ترویج مبانی انقلابی موفق باشیم.
وی، رسانه را بهترین وسیله تبلیغ مبانی انقلابی و دینی دانست و گفت: می توان علم و دانش و اعتقادات خود را از طریق رسانه‌ها تبلیغ کرد.
* مبارزه با تبعیض و بی عدالتی، تبیین مدیریت دینی، دشمن شناسی و انسداد راه های نفوذ دشمن از وظایف رسانه ها
خرّم با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها در زمینه‌های مختلف ادامه داد: در فتنه‌های اخیر دشمنان در صدد برآمدند تا در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی در مقابله با نظام انقلابی برآیند و بیشترین تاثیرگذاری فتنه و بستر پیشرفت آنان فضای مجازی بود.
فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی، فضای مجازی را به اتوبانی پرتردد تشبیه کرده و ادامه داد: رسانه ایرانی باید با تمام ابزارهایی که در اختیار دارد با حرکت دشمن مقابله کرده و از هویت دینی و انقلابی خود صیانت کرده و در این مسیر نقش خود را ایفا کند.
وی، تصریح کرد: رسانه انقلابی باید به مقابله با پرچم‌داری فقر و تبعیض و بی‌عدالتی مقابله کند.
سردار خرّم، تبیین مدیریت اسلامی در مقابل مدیریت ضددینی را از دیگر وظایف رسانه های انقلابی دانست و افزود: جمهوری اسلامی توانسته با قدرت در مقابل نظام سلطه و نقشه‌های آنان ایستادگی کند و این نشان از کارآمدی نظام اسلامی دارد.
سردار خرّم، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، اظهار داشت: مسئولان باید در مسیر پیگیری و حل مطالبات مردمی، خود را موظف دانسته و پاسخگو باشند.
وی، دیگر وظیفه رسانه‌ها را مقابله با راه‌های نفوذ دشمن دانست و ادامه داد: رسانه‌ها باید با محتوای محکم و مناسب و با اندیشه‌ورزی با نخبگان به دشمنان جوابی محکم دهند و با تولیدات مناسب از لحاظ فکری وارد عمل شده و ارائه مسیر کنند.
وی، تاکید کرد: پیام‌سازی و نحوه پیام‌رسانی از رسالت‌های مهم دیگر رسانه‌ها است که تاثیر بسیار مهمی را در تاثیرگذاری بر اذهان عمومی دارد.
وی، مدیریت افکار عمومی از دیگر نقش‌های مهم رسانه دانست و گفت: دشمن در صدد آن است که افکار عمومی را به‌سوی خواسته‌های خود ببرد در جهت مقابله با این اتفاق باید رسانه‌ها به خوبی به مخاطب‌شناسی پرداخته و باتوجه به اوضاع و خواسته اقشار وارد میدان شوند.
فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی، در پایان سخنان خود خواستار توجه بیشتر رسانه ها به جریان‌سازی انقلابی و ترویج مبانی انقلابی‌گری شد.
*الزام  تشکیل جبهه واحد رسانه ای در بسیج رسانه آذربایجان غربی
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه خواستار تشکیل جبهه واحد رسانه ای در بسیج رسانه استان شد و گفت: وجود جبهه واحد رسانه ای در استان ضروری است تا در مواقع حساس باهم وارد عمل شده و با تهاجمات رسانه ای دشمن مقابله کنند.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در ادامه برگزاری آیین بزرگداشت روز قشر بسیج رسانه، با اشاره به اهمیت تبلیغ گفت: در دین اسلام موضوع تبلیغ از سوی پروردگار تدبیر و در اقامه اذان با صدای بلند، مناسک حج، نماز جمعه و همچنین نماز جماعت به صورت منطقی، عالمانه و ظریف برنامه ریزی شده است تا دین اسلام به صورت عملی تبلیغ شود.
* رسانه بهترین ابزار برای تبلیغ
امام جمعه ارومیه افزود: در عصر حاضر بهترین ابزار برای تبلیغ، رسانه است و بر همین اساس کار اصحاب رسانه اعم از مکتوب و مجازی بسیار ارزشمند است.
امام جمعه ارومیه به فتنه اخیر اشاره کرد و گفت: در اغتشاشات اخیر شاهد بودیم که رسانه ها میدان داری می کردندتا جایی که با محدودیت فضای مجازی و همچنین فیلتر پیام رسان های موبایلی فضا خود به خود آرام شد.
 قریشی اظهار کرد: اصحاب رسانه باید اهل بصیرت باشند و بدانند که در هر موقعیتی چگونه عمل کنند و لازمه این بصیرت و حرکتهای تاثیرگذار مطالعه دینی عمیق و برخورداری از پشتوانه فکری است که شاید بهترین منبع در این زمینه کتب شهید مطهری باشد.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در ادامه از خبرنگاران و دست اندرکاران رسانه ای خواست تا هرکاری را با نام خدا شروع کنند چراکه این اقدام آنها را از ورود به گناه دروغ و بهتان که دامنه آن در فضای مجازی و رسانه ها بسیار گسترده تر است، منع می کند.
این استاد حوزه و دانشگاه ارومیه تقطیع سخن را مورد نقد قرار داد و گفت: باید مراقب نوشتار خود باشیم در مواردی تقطیع سخن و یا بهتان رسانه ای باعث بی آبرویی افراد می شود که باید روز قیامت در محضر خداوند پاسخگو بود.
قریشی در ادامه خواستار تشکیل جبهه واحد رسانه ای در بسیج رسانه استان شد و خاطرنشان کرد: ضرورت تشکیل جبهه واحد رسانه ای در استان احساس می شود، برنامه ریزی شود اصحاب رسانه های مکتوب، مجازی، دیداری و شنیداری در جبهه ای واحد و با همفکری موضوعات را بررسی و محتوای لازم را به درقالبهای مختلف به مردم ارائه کنند.
وی اذعان کرد: امروز فعالیتهای رسانه ای ما متفرق است و با فرماندهی و هماهنگی واحد انجام نمی شود درحالی که وجود جبهه واحد رسانه ای در استان ضروری است تا در مواقع حساس باهم وارد عمل شده و با تهاجمات رسانه ای دشمن مقابله کنند.
* پیروزی جبهه حق وعده خداوند است
امام جمعه ارومیه افزود: دشمن به صورت دقیق و علمی برای تمام گروههای سنی ما براساس ذائقه مخاطب برنامه ریزی کرده و تلاش می کند تا مفاهیم مورد نظر را در قالبهای مختلف فیلم، طنز، بحث های کارشناسی و حتی کارتون به گروههای هدف القا کند.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران تنها حکومت دینی است که معتقدم کشور را به دست صاحب اصلی خود امام زمان (عج) خواهندرساند، گفت: پیروزی جبهه حق وعده خداوند است، بنابراین جمهوری اسلامی ایران شکست نمی خورد مگر اینکه خود ملت کنارکشیده و دست از دین بردارند.
*درخواست از امام جمعه ارومیه برای حل مشکلات جامعه رسانه استان
رئیس سازمان بسیج رسانه آذربایجان غربی با اشاره به مشکلات جامعه رسانه ای استان از نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی درخواست کرد با بهره گیری از ظرفیت شورای فرهنگ عمومی استان در راستای حل مشکلات این قشر تلاشگر مساعدت های لازم را انجام دهند.
مساعدت امام جمعه ارومیه برای حل مشکلات جامعه رسانه
به گزارش بسیج رسانه آذربایجان غربی، یوسف حق دوست، در مراسم بزرگداشت روز قشر بسیج رسانه آذربایجان غربی که به مناسبت شهادت شهید رهبر نامگذاری شده است، به جایگاه ویژه رسانه های جمعی در آگاهی بخشی به جامعه اشاره کرد و افزود: با توجه به تلاش رسانه های استکباری برای ضربه به نظام جمهوری اسلامی ایران و به ویژه در استان آذربایجان غربی که به جهت موقعیت جغرافیایی و قومیتی در تیررس حملات رسانه ای دشمنان قرار دارد، انتظار می رود اصحاب رسانه استان فارغ از جناح، قوم و حزب با بسط و گسترش فرامین داهیانه مقام معظم رهبری در راستای تقویت همدلی و اتحاد بین اقوام و مذاهب مختلف تلاش کرده و توطئه های دشمنان را خنثی کنند و اجازه سوء استفاده به رسانه های بیگانه و یا حتی وابسته به جریان فتنه را برای خدشه دار کردن امنیت و آرامش مردم ندهند.
حق دوست، در ادامه به عملکرد بسیج رسانه استان اشاره و خاطرنشان کرد: نشست صمیمی با اصحاب رسانه استان، تاسیس هیأت شهدای رسانه، تعامل و برگزاری جلسات منظم با بسیج صدا و سیما، قرارگاه فضای مجازی و روابط عمومی سپاه شهدا، اعزام خبرنگاران جهت بازدید از مناطق جنگی دوران دفاع مقدس در شمالغرب، اعزام خبرنگاران به راهپیمایی اربعین برای مستندسازی و تعامل با ادارات کل استان ها اهم برنامه های بسیج رسانه در سالجاری است.
 وی در ادامه ضمن قدردانی از تلاش اصحاب رسانه های استان در انعکاس مطلوب برنامه های کنگره 12000 شهید آذربایجان غربی، گفت: خبرنگاران و فعالان رسانه ای با بیش از 670 نفر ساعت در پوشش این رویداد بزرگ فرهنگی حضور داشتند.
 رییس سازمان بسیج رسانه آذربایجان غربی از افتتاح کانون بسیج رسانه شهرستان ارومیه و نقده خبر داد و اعلام کرد: براساس رایزنی های انجام شده با فرماندهان سپاه شهرستان های خوی، سلماس و مهاباد به زودی کانون بسیج رسانه در این شهرستانها نیز راه اندازی می شود.
 حق دوست در پایان با اشاره به مشکلات جامعه رسانه ای استان از نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی درخواست کرد با بهره گیری از ظرفیت شورای فرهنگ عمومی استان در راستای حل مشکلات این قشر تلاشگر مساعدت های لازم را انجام دهند.
* تجلیل از خبرنگاران و فعالان رسانه
در پایان این مراسم که به همت بسیج رسانه آذربایجان غربی، روابط عمومی سپاه شهدا و کنگره بزرگداشت 12 هزار شهید آذربایجان غربی برگزار شد، از فعالان رسانه ای در انعکاس اخبار و رویدادهای کنگره 12 هزار شهید قهرمان آذربایجان غربی با حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، فرمانده سپاه شهدا و جمعی از مسئولان استان تجلیل شد.


:: مرتبط با: پایداری , خبر ، گزارش و گفت و گو ,
:: برچسب‌ها: فرمانده سپاه شهدا , امام جمعه ارومیه , روز قشر بسیج رسانه ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.
درباره ما
absharonline.ir
این سایت دربرگیرنده برخی اخبار مهم نشریات «عهد» ، «آوای صبح» ، «قلّه»، «ولایت شرق» و «صبح تربت» بوده و در حال حاظر بدلیل اقدام به برخی آماده سازیها بصورت موقت از فضای فعلی بهره مند است. علی علیزاده ،سردبیر نشریات فوق از طرف مدیران نشریات عهده دار امور این سایت است.
مدیر وب سایت : علی علی زاده
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوندهای روزانه