تشکیل کارگروه ساماندهی مد و لباس در آذربایجان غربی

'گروه خبر:
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی از تشکیل کارگروه ساماندهی مد و لباس در استان خبر داد.
حجت‎الاسلام  والمسلمین محمدباقر کریمی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی  از تشکیل کارگروه ساماندهی مد و لباس آذربایجان غربی خبر داد و اظهار داشت: هفته آینده کارگروه ساماندهی مد و لباس آذربایجان غربی کار خود را با تشکیل اولین جلسه آغاز می کند  که  نظارت بر محصولات و طرح‎های ارائه شده در نمایشگاه‎های عفاف و حجاب و مد و لباس برعهده این کارگروه است و هر فرد حقیقی یا حقوقی که قصد ایجاد چنین نمایشگاه‌هایی را دارد باید طرح‌ها و محصولات خود را به کارگروه ساماندهی مد و لباس معرفی کرده و مجوز دریافت کند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی هدف از ایجاد کارگروه ساماندهی مد و لباس را یافتن بازار فروش برای اصناف مختلف ندانست و ابراز کرد: این کارگروه یک نهاد فرهنگی و به دنبال ایجاد فرهنگی منطبق بر خواسته‎های اسلامی و ایرانی است که در آن نیاز به پوشش مناسب برای همه اقشار جامعه اعم از بانوان و آقایان مدنظر گرفته شود.
وی با توجه به ضرورت مقابله با گسترش فرهنگ غیرایرانی و غربی در کشور، افزود: نمایشگاه‎های مد و لباس، عکس و تصویر با موضوع عفاف و حجاب و شوهای زنده لباس جملگی باید مورد نظارت و دقت قرار گیرند تا به اسم ترویج فرهنگ دینی فرهنگ غربی را با عدم رعایت مسائل شرعی ترویج نکنند.
کریمی با اشاره به عدم استقبال جوان‎های متدین و مذهبی از طرح‎ها و مدل‌های ارائه شده در نمایشگاه‎های حجاب و عفاف، تصریح کرد: کار نهادهای فرهنگی کشور نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف و رفع تضاد بین حجاب و عفاف با مد و زیبایی است تا در عین حفظ پوشش صحیح اسلامی به طرح‎هایی که برای همه اقشار جذابیت دارند دست یافت.
حجت الاسلام کریمی با بیان اینکه تاسیس کننده نمایشگاه‎ها اعم از افراد حقیقی، حقوقی و نهادهای دولتی است، افزود: هر فرد یا بخشی که قصد ایجاد نمایشگاه مد و لباس دارد باید طرح خود را به کارگروه ساماندهی مد و لباس ارائه دهد و این نهاد از همه طرح‏ها و ایده‎هایی که در این بخش معرفی شوند استقبال می کند.
وی در پایان از امکان عضویت تمامی طراحان مد و لباس در صندوق هنرمندان خبر داد و گفت: این صندوق آمادگی ارائه خدماتی از قبیل وام‌ و بیمه هنرمندان را اعلام کرده و از عضویت همه هنرمندان عرصه‌های مختلف به ویژه طراحان مد و لباس استقبال می‌کند.طبقه بندی: فرهنگی و هنری،  خبر ، گزارش و گفت و گو، 
برچسب ها: محمدباقر کریمی، مدیرکل ارشاد آذربایجان غربی، مد و لباس، نشریات اروم خبر، آوای صبح، عهد،  

تاریخ : چهارشنبه 6 دی 1396 | 12:30 ق.ظ | نویسنده : علی علی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.