نصب 150 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در جنوب آذربایجان غربی

گروه خبر:
150 دستگاه آبگرمکن خورشیدی با هدف کاهش استفاده از چوب جنگلی در شهرستانهای سردشت و پیرانشهر در جنوب آذربایجان غربی نصب و راه اندازی شده است.
رحمان وهاب زاده مدیرکل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی با بیان اینکه 150 دستگاه آبگرمکن خورشیدی با هدف کاهش استفاده از چوب جنگلی در شهرستان های سردشت و پیرانشهر در جنوب استان نصب و راه اندازی شده است گفت: این امر آثار مثبت زیادی داشته که کاهش قابل توجه استفاده از چوب جنگل ها و فرسایش کم خاک در این مناطق از جمله نتایج آن است.
وی اظهار امیدواری کرد که با نصب دستگاه های بیشتر و همراهی روستانشینان، روند کاهش استفاده از چوب در این مناطق تداوم یابد.
این مسئول اضافه کرد: در حال حاضر حدود یک هزار هکتار جنگل دست کاشت در آذربایجان غربی وجود دارد که از مهمترین نتایج آن می توان به کاهش فرسایش خاک اشاره کرد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی با اشاره به اینکه برای تشکیل یک سانتیمتر خاک، حدود 700 سال زمان نیاز است، اظهار کرد: این در حالی است که به راحتی زمینه فرسایش خاک فراهم می شود و عامل انسانی در این خصوص بیشترین سهم را دارد.
وهاب زاده گفت: سالانه بر اثر بهره برداری های بی رویه و فرسایش خاک بسیاری از اراضی ملی در آذربایجان غربی از بین می رود که برای جلوگیری از این امر، مشارکت مردم، سازمان های مردم نهاد و نهادهای دولتی و خصوصی ضروری است.


طبقه بندی: خبر ، گزارش و گفت و گو،  اقتصادی، 
برچسب ها: آبگرمکن خورشیدی، نشریات آوای صبح، عهد، اروم خبر،  

تاریخ : شنبه 2 دی 1396 | 02:03 ق.ظ | نویسنده : علی علی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.